Motorowodne mistrzostwo Europy w klasie O-700

Motorowodne mistrzostwo Europy w klasie O-700
01 lip

Marcin Zieliński motorowodnym Mistrzem Europy w klasie O-700!

Zdobywamy tytuł Mistrza Europy w klasie O-700! więcej informacji w poniższym artykule
oraz wywiadzie https://www.youtube.com/watch?v=oCvUsUVnUM0

[youtube v=”oCvUsUVnUM0″]

Reprezentant Polski stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy, które zostały rozegrane w Żninie (29 czerwca – 1 lipca). Jest to jego dziesiąty medal imprezy mistrzowskiej w karierze. Szczecinianin przyznał po zawodach, że ten jest dla niego zdecydowanie najważniejszy i najcenniejszy.

Marcin Zieliński imponował skutecznością i szybkością od samego początku zawodów. Polak wygrał wszystkie trzy mistrzowskie wyścigi deklasując rywali.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Ten dziesiąty medal w karierze jest dla mnie najważniejszy. W końcu mam złoto mistrzostw Europy. W klasie O-700 byłem już dwukrotnie brązowym medalistą z 2016 i 2017 roku, a teraz udało się wreszcie pokonać bardzo doświadczonych i utytułowanych zawodników – mówił tuż po trzecim wyścigu Marcin Zieliński– Nie urywam, że przed wyjazdem na mistrzostwa do Żnina było kilka niewiadomych. Przede wszystkim nie miałem okazji do przetestowania sprzętu podczas zawodów, bo imprezę w Boretto (Włochy), która miała być dla mnie takim sprawdzianem generalnym, po prostu odwołano. Włożyliśmy w przygotowania do zawodów ogrom pracy i cieszę się, że wszystko zagrało, że wysiłek całego zespołu przełożył się na złoty medal – podsumował reprezentant Polski, zawodnik Szczecińskiego Klubu Motorowodnego LOK.

Na podium obok Polaka stanęli dwaj reprezentanci Słowacji. Wicemistrzem Europy został Marian Jung, a brązowym medalistą  Robert Hencz.

***

To już czwarty w tym sezonie medal wywalczony przez polskich motorowodniaków podczas zawodów rangi mistrzowskiej pod patronatem światowej federacji UIM (Union Internationale Motonautique). 17 czerwca w Ślesinie srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w klasie OSY400 został Cezary Strumnik (Przygoda Chodzież). Tydzień później, 24 czerwca w Chodzieży, srebrny medal Mistrzostw Europy w Formule 125 zdobył Henryk Synoracki (Poznański Klub Morski LOK), a brązowy Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych w Trzciance).